Armáda se chce definitivně zbavit letiště v Plzni-Líních. Nijak ho nevyužívá

Ministerstvo obrany chce bezúplatně převést letiště a přilehlé pozemky v Plzni-Líních na kraj. Budovy bez využití totiž dlouhodobě chátrají a firma, která má celý prostor od ministerstva obrany v pronájmu, neplatí už tři roky nájemné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo obrany | Foto: Filip Jandourek

Vojáci využívají pouze několik hektarů pro vrtulníkovou základnu. Odtud startují piloti se zdravotníky na pomoc pacientům v Plzeňském a Karlovarském kraji. Základna by měla v areálu zůstat i nadále.

Ostatní pozemky využívá společnost Planestation Pilsen, která tu měla v úmyslu vytvořit technologický park za miliardy korun, zatím ale ani neplatí nájem a dnes dluží kolem 50 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na letiště v Plzni-Líních se zaměřil redaktor Ľubomír Smatana

Ministerstvo obrany tvrdí, že je v areálu nájemce už půl roku nelegálně, a proto firmě smlouvu jednostranně vypovědělo.Jednatel společnosti Planestation Pilsen Petr Rubeš ale Českému rozhlasu řekl, že mají na věc jiný právní názor.

„Nájemní smlouva dle našeho právního názoru platí, v současné době probíhá soudní řízení a bylo by z naší strany neseriozní se k tomu jakkoli věcně vyjadřovat,“ podotkl Rubeš.

Firma získala letiště od ministerstva obrany před mnoha lety velmi netransparentně bez výběrového řízení. Dnešní ministr obrany Vlastimil Picek tvrdí, že firma užívá pozemky nelegálně, a snaží se o její vypuzení z areálu právními kroky.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme