Aš bojuje proti prostituci také monitorovacími kamerami na ulici

Radnice v Aši stále tvrdě bojuje proti prostituci. Ta se rozmáhá hlavně v Okružní ulici. Jde o místo, kudy během dne projede nejvíc zahraničních turistů. Město tam proto umístilo nejen dopravní značky zakazující zastavení, ale i upozornění, že jde o úsek monitorované prostituce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostituce (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Město v minulosti prostituci povolilo v jedné z okrajových ulic obce. Upozorňovaly na to také značky ve tvaru kosočtverce s obrázkem ženských rtů. V těchto místech ale prostitutky dlouho nevydržely a opět se vrátily do ulice Okružní.

„Prostitutky posuneme na jiné místo ve městě a pak to vlastně řešíme na jiném místě a hrajeme taková škatulata, hejbejte se,“ říká starosta Dalibor Blažek.

I když radnice v boji proti prostituci dělá, co může, pokud vláda nepřijme zákon, který pouliční prostituci zakazuje, nezmůže město ani vyhláškou prakticky vůbec nic.

„Hledáme cestu, jak tu situaci těm děvčatům ztížit. My ji neumíme vyřešit, vyřešit ji může zákon. A ztěžovat jim to můžeme pouze tím, že budeme odrazovat zákazníky,“ tvrdí starosta.

Prostituce vadí i místním lidem. „My máme v továrně noční. A nikdo nechce pracovat do 12 hodin, ale do rána, protože se jich bojí,“ říká jedna z obyvatelek.

Město se proto rozhodlo sexuchtivým turistům život ještě více znepříjemnit. Do Okružní ulice nakoupí více monitorovacích kamer. Díky nim je tak bude možné pokutovat.

Radní Aše už schválili podání žádosti o dotaci v rámci Programu prevence kriminality. Projekt by měl stát zhruba 350 tisíc korun. Aš přispěje ze svého rozpočtu částkou 43 tisíc korun.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme