Asi třetina silnic v Jeseníku je kvůli sněhu neprůjezdná

Město Jeseník zasypal v úterý čerstvý sníh. Technické služby nestíhají bílou nadílku odklízet, a tak radnice vyhlásila kalamitní stav. Práci ztěžuje neustálé sněžení. Některé cesty už jsou zcela neprůjezdné. Ze 40 kilometrů místních komunikací jde zhruba o třetinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima a sníh v Úvalech - úklid chodníků | Foto: Pavel Pavlas

„Bez nějakého terénního auta jsou opravdu neprůjezdné, takže nás čeká směna celé noci, abychom se prodrali i těmi posledními koutky, pokud nám dovolí počasí a pokud nebude další spad sněhu," řekl Radiožurnálu ředitel technických služeb města Jan Prejda a dodal:

„V případě, že by ta intenzita byla neustále v takových dávkách, jako je teď, tak nebudeme schopni zprůjezdnit ani do rána ty komunikace v Jeseníku.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v Jeseníku sleduje

Podél cest se tvoří vysoké bariéry sněhu, které brání řidičům v rozhledu. Silničáři nabádají řidiče, aby jízdu autem co nejvíce omezili.

Navíc se některé vozovky natolik zúžily, že se vedle sebe dvě auta nevejdou. V ‘jednosměrky‘ se proměnila asi třetina komunikací ve městě. Pod tíhou mokrého sněhu se začínají prohýbat i větve stromů.

Za posledních 12 hodin napadlo v Jeseníku přes půl metru prašanu, jeho úklid zaměstnává všechny stroje technických služeb města. Do terénu už musely povolat i podnikatele, které mají pro případ nouze nasmlouvané.

Při úklidu sněhu pomáhali dnes i nezaměstnaní, které technické služby na sezónu využívají v rámci veřejné služby.

Během dopoledne by mohly být všechny cesty průjezdné. Ale to jen za předpokladu, že přestane padat další sníh.

Andrea Švubová, bre, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme