Auta dopravních podniků nebudou používat modrý maják, navrhuje ministerstvo

Houkačku a modrý maják využívá zásahové vozidlo olomouckého dopravního podniku pravidelně. Nejčastěji při dopravních nehodách, ale také v případě, že auto zablokuje tramvaj v centru města. Návrh ministerstva dopravy však počítá s tím, že dopravní podniky už nebudou moci modrý maják používat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maják, policejní, přednostní | Foto: Olga Štrejbarová

K výjezdům, při kterých se používá modrý maják, dochází v průměru jednou denně, vysvětluje mluvčí olomouckého dopravního podniku Martina Krčová. Podle ní by zákaz pocítili zejména cestující.

„Vliv by to mělo na celou dopravu v Olomouci. Problém by byl v tom, že by se prodloužily dojezdové doby k nehodám nebo k situacím, kdy je zablokovaná komunikace a prostředek MHD nemůže projet. Nebyli bychom rádi, kdybychom přišli o modré majáky,“ dodává Krčová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Auta dopravních podniků nebudou používat modrý maják. Počítá s tím návrh ministerstva dopravy. Podrobnosti zjišťoval Ivo Opletal.

V poslední době docházelo ke zvýšenému zájmu o užívání tohoto práva, upozorňuje mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

„Rozhodli jsme se jít cestou, že se budeme držet toho, co je v zákoně. Co bylo dáno nad rámec vládním nařízením, tam jsme provedli revizi. Ty, kteří podle nás nemusí nutně toto právo mít, jsme vyřadili,“ konstatuje Neřold.

Majáky by tak zůstaly záchrance, policii, hasičům nebo celní správě. Dál by je mohli využívat také vysocí armádní a vládní představitelé nebo prezident. Návrhem se má vláda zabývat v příštích týdnech.

Ivo Opletal, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme