Autobus se v Třešti na Jihlavsku srazil s drezínou, zranění utrpělo přes 20 lidí

Na železničním přejezdu v Třešti se po poledni srazil autobus plný lidí s drezínou. Záchranáři napočítali 25 zraněných, z toho jedna žena se zranila těžce. Podle řidiče autobusu a některých cestujících nefungovalo v době nehody světelné zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na železničním přejezdu v Třešti na Jihlavsku se srazil autobus s drezínou | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala ve 12.35 před nádražím na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor ve směru na Batelov.

Drezína před sebou na kolejích údajně tlačila bagr, který narazil do boku autobusu. Hasiči museli část autobusu rozstříhat.

Nemocnice v Jihlavě přijala celkem 25 lidí. Těžce zraněna byla 33letá žena, která musela okamžitě na operaci. Další tři lidé utrpěli středně těžká poranění. Ostatní cestující s odřeninami a řeznými ranami od skla zdravotníci po ambulantním ošetření postupně propouštějí.

Podle reportérky Českého rozhlasu jeli v linkovém autobuse především žáci a studenti ze škol. „Říkali, že to byla hrozná rána, a myslí si, že vůbec nešlo signalizační zařízení. To potvrdil i sám šofér autobusu,“ citovala reportérka výpovědi účastníku nehody.

Policisté a pracovníci Drážní inspekce nehodu vyšetřují a zjišťují, zda opravdu nefungovalo světelné zařízení, jak tvrdí řidič autobusu a někteří cestující. Dechová zkouška u řidiče autobusu i drezíny vyloučila požití alkoholu.

„Příčiny mimořádné události jsou v šetření. Drážní inspekce na místě zjišťuje, zdali bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v činnosti a zda bylo pochybení na straně železnice, nebo na straně řidiče autobusu. Data ze záznamového zařízení byla stažena, avšak ještě nebyla dostatečně zanalyzována,“ uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun, z toho 500 tisíc na vlaku a 200 tisíc na autobusu.

Provoz na trati je zastaven, vlaky v úseku Třešť – Sedlejov byly nahrazeny autobusy.

Martin Hromádka, Lucie Maxová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme