Autobusy z Kladenska už nebudou končit na Dejvické. Kvůli prodloužení metra

Čtyři nové stanice metra linky A otevře pražský dopravní podnik na Velikonoční pondělí. V návaznosti na to budou tramvaje i autobusy jezdit od úterý 7. dubna podle nových jízdních řádů. Změna se dotkne i příměstských autobusů, které přijíždějí ze středních Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový autobus - místo řidiče | Foto: Pavel Pavlas

Autobusy z Kladna a okolí už nebudou jezdit na Dejvickou, ale skončí ve stanici Nádraží Veleslavín.

Lidé, kteří pracují nebo studují na Dejvické, si tak nově budou muset platit cestu z Nádraží Veleslavín. Většině cestujících ale změna přinese spíše výhody, protože na pražskou MHD přestoupí o dvě zastávky dříve, takže příměstský úsek bude levnější. Kratší budou i linky z Horoměřic, nově skončí na Bořislavce.

Přímé autobusy mezi Kladnem a Prahou, tedy linky A55, A56 a A57, o několik korun zlevní, protože cena se odvíjí od počtu ujetých kilometrů. Ostatní autobusy v systému Středočeské a Pražské integrované dopravy ale jezdí podle zón, a protože Dejvice i Nádraží Veleslavín jsou ve stejné zóně, cena se nezmění.

Na změny se musejí připravit také lidé přijíždějící z Berouna. Linka 380 z Berouna přes Rudnou, která dnes končí na Zličíně, bude prodloužená až k Nemocnici Motol. Nově tak cestující budou moci přestoupit nejen na metro linky B, ale i linky A.

Nové stanice metra A jsou v úseku za stanicí Dejvická. Jde o Bořislavku, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnici Motol. Podle stanice Bořislavka je teď také nově přejmenovaná autobusová zastávka s dosavadním názvem Horoměřická.

A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme