Až v sedmé předvolební debatě ČRo byly mezi politickými lídry ženy

Do ústeckého Domu dětí a mládeže přišlo asi 80 lidí, aby si poslechli názory lídrů pěti stran. Ty by se podle předvolebního průzkumu Českého rozhlasu dostaly do krajského zastupitelstva. Podle moderátora Martina Veselovského měla diskuze dvě prvenství - mezi kandidáty na hejtmanské křeslo byly dvě ženy a zástupce hnutí, které se vymezuje proti ostatním stranám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského z Ústí nad Labem | Foto: Filip Jandourek

Hlavní téma pro Ústecký kraj bylo jasné – problémy dotačního programu Severozápad a s ním spojená odpovědnost krajských zastupitelů.

„Zajímá mě to. Šla jsem se podívat, jaký kandidát si co myslí, co plánuje do budoucna,“ říká jedna z divaček s tím, že nikdo ji tak docela nepřesvědčil. „Každý má své plusy a mínusy,“ doplňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Debatu v Ústí nad Labem sledovala redaktorka Gabriela Hauptvogelová

Debatu jako obvykle vedl Martin Veselovský a viděl na ní dvě zajímavosti: „Debaty se účastnilo politické hnutí, které asi není úplně standardní politickou stranou. To jsou Severočeši.cz. hnutí vybočuje ze zkušenosti ostatních politických stran, které mají tendenci se vždycky nějak dohodnout. Severočeši.cz jsou velice namířeni proti všem ostatním.“

Mezi diskutéry byly také dvě ženy. „S lidmi, se kterými připravujeme Speciály, nás udivilo, že teprve po sedmi krajích se vůbec mezi lídry politických stran objeví dvě ženy,“ doplňuje Veselovský.

Šlo o sociálnědemokratickou hejtmanku Janu Vaňhovou a Karolu Haasovou z opozičního sdružení TOP 09 a Starostové pro Ústecký kraj.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme