Bárta přijel do Brna, bude jednat o dopravních stavbách

Ministr dopravy Vít Bárta zamířil do Brna. Setká se s primátorem Romanem Onderkou a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Bavit se budou o dopravních stavbách v kraji, hlavně o rychlostní silnici R52 Brno - Vídeň a komunikaci R35 mezi Hradcem Králové a Olomoucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výstavba dálnice | Foto: ceskedalnice.cz

Šéf rezortu dopravy plánuje velké omezení výstavby v rámci vládních úspor. Jihomoravští politici ale žádají její pokračování, jde prý o zásadní komunikace pro jižní Moravu. Přestože Bárta zastavil některé stavby, podle Onderky by se právě na tyto dvě rychlostní silnice, měly peníze sehnat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jihomoravský hejtman Michal Hašek z ČSSD

„Je potřeba si uvědomit, že například u komunikace, spojující Brno s Vídní, bude na rakouské straně dálnice postavena zhruba za tři roky. Bylo by velice smutné, kdyby za hranicí auta sjížděla ze čtyřproudé dálnice do takzvaného trychtýře a doprava by se brzdila právě na našem území,“ uvedl Onderka.

Podle jihomoravského hejtmana, sociálního demokrata Michala Haška, jde o důležité dopravní tepny, které regionu desítky let chybí. Na silnici R52 navíc už předchozí vláda podepsala dohodu s Rakouskem. „Česká republika by neměla riskovat mezinárodní ostudu,“ řekl Hašek.

Brno potřebuje okruh

S ministrem dopravy budou jednat také o velkém městském okruhu v Brně. „Pokusíme se společně s primátorem Onderkou přesvědčit pana ministra, že si Brno velký městský okruh zaslouží.“

Hašek se chce také věnovat letecké dopravě. ČSA totiž uvažují o zrušení pravidelné letecké linky Brno-Praha. Podle Haška jde přitom o přípoj na řadu dalších letů.

Ministra Bártu se v pondělí neúspěšně pokoušeli přesvědčit, aby změnil svoje rozhodnutí o zastavení významných dopravních staveb v kraji zástupci moravskoslezských měst. Proti pozastavení dvou staveb v regionu loboval také Zlínský kraj.

Igor Maňour, Václav Sochor, Klára Bílá, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme