Barták si stěžoval na bolesti hlavy, soud jeho kauzu odročil na listopad

Kvůli zdravotním potížím obžalovaného lékaře Jaroslava Bartáka dnes liberecký soud odročil projednávání žaloby z přípravy tří vražd a vydírání. Soud stihl přečíst jen listinné důkazy o chování obžalovaného a klíčového svědka, spoluvězně. Pak si začal Jaroslav Barták stěžovat na silné bolesti hlavy, které mu znemožňují, jak soudu řekl, absolvovat celé soudní jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Barták (vpravo) je obžalován z plánování tří vražd a vydírání dalších tří lidí | Zdroj: ČTK

Soudkyně Eva Drahotová proto líčení odročila na 3. listopadu.

„S ohledem na argumentaci obžalovaného budu před konáním toho odročeného hlavního líčení žádat oficiální podrobnou zprávu vězeňského lékaře, abych měla dáno na jisto, že se to hlavní líčení bude konat,“ nastínila soudkyně další postup.

„A v případě, že by došlo k nějakým rozporům, tak neváhám přibrat znalce k tomu, aby se vyjádřil, zda je (Barták) schopen účasti, protože samozřejmě nechci zlehčovat jeho zdravotní stav, nicméně soud chce tu věc co nejrychleji projednat,“ řekla Českému rozhlasu soudkyně.

Liberecký soud už loni poslal Jaroslava Bartáka za přípravu vražd a vydírání na 18 let do vězení. Po odvolání obžalovaného ale Vrchní soud v Praze vrátil případ do Liberce k dalšímu dokazování.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme