Bazén kladrubského ústavu se opět proměnil v kanál La Manche

Hodně rušno je už od tří hodin za zdmi rehabilitačního ústavu v Kladrubech na Benešovsku. Do zdejšího bazénu se postupně ponořuje jeden plavec za druhým. Jejich společným cílem je uplavat bezmála 34 kilometrů a zapsat se do historie akce s příznačným názvem - Kladrubský La Manche.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Respekt v Kladrubech | Foto: Karel Chlumec

Břehy úžiny mezi Británií a Francií dělí vzdušnou čarou přesně 33 kilometrů a 600 metrů.

To je také vzdálenost, kterou chtějí plavci a zároveň příznivci sedmého ročníku akce Kladrubský La Manche během dnešního dne zdolat.

Loni se jim podařilo přesně 1344 zdejších bazénů uplavat za 15 hodin a 41 minut, a vytvořit tak rekord této akce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánka Foxová, jedna z organizátorek akce 'Kladrubský La Manche, informovala krátce před polednem o průběhu plavání po osmi a půl hodinách

Možná, že dnes tento čas ještě vylepší. I když podle organizátorky Štěpánky Foxové není rozhodně smyslem plavecké akce závodit.

„Pro každého z nás jakákoliv životní záležitost by se dala nazvat kanálem, zvládnutím nějaké vzdálenosti, nějakého úkolu, nějakého poslání,“ říká.

Štěpánka Foxová se snaží motivovat pacienty k tomu, aby s zúčastnili, a proto je pokořením jakéhosi rekordu nestresují. Chce, aby zápolení pojali jako výzvu k překonání osobních hranic.

Krátce před polednem překonali plavci po osmi a půl hodinách plavání 18. kilomentr, tj. polovinu vzdálenosti.

Plavat mohou současní i bývalí klienti rehabilitačního ústavu a také zaměstnanci. Každý může zdolat tolik bazénů, na kolik se zrovna cítí.

Plavci jsou vozíčkáři, lidé po úrazu i s různými onemocněními pohybového aparátu s různou mírou fyzické kondice.

Vůbec poprvé se dnes ke stejné akci připojil také rehabilitační ústav v Hrabyni na Opavsku.

Michal Trnka, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme