Bedřichov představí trasu Jizerské magistrály. Projet ji lze i na rolbě

V Bedřichově v Jizerských horách dnes pořádají Den Jizerské magistrály. Malí a velcí běžkaři si na něm mohou zasoutěžit , svézt se na sněžné rolbě a nebo na saních, tažených sněžným skútrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžecké stopy v Bedřichově | Foto: Bedřichov v Jizerských horách

V Jizerských horách je sice mlha, ale sněhu je tam na desítkách kilometrů magistrály stále dost.

Účastníci Dne Jizerské magistrály si mohou na čtvrt a půlkilometrové trati zasoutěžit o ceny a taky prohlédnout techniku, se kterou společnost Jizerská o.p.s. udržuje v zimě běžecké tratě. Navíc se tam mohou seznámit se způsobem financování údržby magistrály.

Podle ředitelky společnosti Jany Lhotové ji platí okolní města a obce a lyžaři na ni přispívají dárcovskými SMS a koupí propagačních předmětů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Den Jizerské magistrály přibližuje Ivana Bernáthová

„Prodáváme samolepky a odznáčky pro lyžaře. Jsou od hodnoty 50 korun až do 2 tisíc," popisuje Jana Lhotová.

Pracovníci společnosti Jizerská o.p.s. zatím nechtějí, aby běžkaři za magistrálu platili, i když řadě lyžařů by to nevadilo.

Lyžaři si totiž uvědomují, že údržba magistrály něco stojí. Chtěli by však, aby za svůj – byť symbolický – poplatek, který jsou ochotni dát, pak získali kvalitně upravenou trať, jako je tomu například v Rakousku.

Ivana Bernáthová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme