Bedřichov představí trasu Jizerské magistrály. Projet ji lze i na rolbě

V Bedřichově v Jizerských horách dnes pořádají Den Jizerské magistrály. Malí a velcí běžkaři si na něm mohou zasoutěžit , svézt se na sněžné rolbě a nebo na saních, tažených sněžným skútrem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžecké stopy v Bedřichově

Běžecké stopy v Bedřichově | Foto: Bedřichov v Jizerských horách

V Jizerských horách je sice mlha, ale sněhu je tam na desítkách kilometrů magistrály stále dost.

Účastníci Dne Jizerské magistrály si mohou na čtvrt a půlkilometrové trati zasoutěžit o ceny a taky prohlédnout techniku, se kterou společnost Jizerská o.p.s. udržuje v zimě běžecké tratě. Navíc se tam mohou seznámit se způsobem financování údržby magistrály.

Podle ředitelky společnosti Jany Lhotové ji platí okolní města a obce a lyžaři na ni přispívají dárcovskými SMS a koupí propagačních předmětů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Den Jizerské magistrály přibližuje Ivana Bernáthová

„Prodáváme samolepky a odznáčky pro lyžaře. Jsou od hodnoty 50 korun až do 2 tisíc," popisuje Jana Lhotová.

Pracovníci společnosti Jizerská o.p.s. zatím nechtějí, aby běžkaři za magistrálu platili, i když řadě lyžařů by to nevadilo.

Lyžaři si totiž uvědomují, že údržba magistrály něco stojí. Chtěli by však, aby za svůj – byť symbolický – poplatek, který jsou ochotni dát, pak získali kvalitně upravenou trať, jako je tomu například v Rakousku.

Ivana Bernáthová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme