Bedřichov v Jizerských horách chce obnovit tradici sjezdového lyžování

Bedřichov na Jablonecku býval rájem sjezdařů. Dnes je situace jiná. Sjezdaři jezdí do modernějších center s lanovkami a v Bedřichově jich rok od roku ubývá. Vedení obce to chce změnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bedřichov v Jizerských horách | Foto: Václav Žmolík | Zdroj: Český rozhlas

„Rádi bychom obnovili tradici sjezdového lyžování v Bedřichově,“ říká místní starosta Petr Šmaus.

Před časem do jeho obce jezdilo mnohem více sjezdařů.

„Dřív jsme na Bedřichov jezdívali s dětmi, a to i na více dní. Líbilo se jim tam, navíc v okolí v Jizerských horách moc dalších lyžařských středisek nebylo,“ vysvětluje Zuzana, která dnes dává přednost jiným areálům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Bedřichova se podívala redaktorka ČRo Šárka Škapiková

Bedřichov se stal symbolem běžeckého lyžování a sjezdování ustoupilo do pozadí.

„Když se řekne Bedřichov, určitě se mi vybaví běžky. Musím říct, že to není vždy pozitivní vzpomínka. Běžky jsou pro mě spojené s dřinou,“ říká oštěpařka Barbora Špotáková.

V okolí se objevila širší nabídka sjezdařských areálů nabízejících lyžařům aktivnější služby včetně lanovek místo vleků.

„Jezdíme na Severák, na Tanvaldský špičák. Vím, že v Bedřichově jsou také sjezdovky, ale my raději jezdíme s dětmi tam, kde jsou lanovky, to je pro ně lepší než vleky,“ říká Tomáš Jirák z Prahy.

Větší propagace sjezdovek a více turistů v obci a okolí, to je podle vedení Bedřichova cesta, jak sjezdaře nalákat zpátky.

Šárka Škapiková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme