Bedřichov v Jizerských horách zdražil parkoviště, chce ulevit dopravě

Turisté si připlatí za parkoviště v Bedřichově v Jizerských horách. Plochy u nástupních míst na Jizerskou magistrálu a u sjezdovek zdražila obec o desítky korun. Získá tak víc peněz na úpravu běžeckých stop a uleví přetížené dopravě. Zdražení některým lyžařům vadí, jiní s ním souhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bedřichově na stadionu | Foto: Tomáš Mařas

„Každý rok cena parkovného roste. Pokud je Bedřichov majitelem parkovišť, tak by třeba mohl postupovat nějakým rozšířením parkovacích ploch, protože o víkendu tady není kde zaparkovat,“ říká Petr z Liberce.

Zdražení nepovažuje za nejlepší řešení. To Jiří z Prahy by prý za parkování v blízkosti běžeckých stop zaplatil i víc, než po něm obec chce. „Ať si klidně zdraží, protože ten servis, co tady dělají, je suprový,“ myslí si.

Přehrát

00:00 / 00:00

Turisté si za parkoviště v Bedřichově na Jablonecku připlatí desítky korun

„Část z výtěžku parkoviště Bedřichov odevzdává Jizerské o. p. s. na opravu tratí. Bedřichov přispívá nejvíce, dává do o. p. s. stovky tisíc, v některých sezónách i částky převyšující milion korun,“ vysvětluje starosta Petr Holub ze sdružení Bedřichov – Náš domov.

Dalším důvodem je snaha ulevit přetížené dopravní situaci v horách. „V období hlavních špiček, což jsou víkendy, kdy nám přeje počasí a je dobrý sníh, jsou už v brzkých ranních hodinách vyprodány. Rádi bychom kapacitu trošičku snížili, protože Jizerky i Bedřichov mají nějakou svou kapacitu a není možné, aby sem všichni turisté jezdili auty,“ dodává Holub.

I přes zdražení parkovného ale zatím v horách mnoho aut neubylo. Lyžař Miroslav je přesvědčen, že kromě pohodlnosti hraje roli také skutečnost, že městská hromadná doprava jezdí jen málo.


Zvětšit mapu

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme