Běh pro Světlušku v pražské Stromovce podpoří i členové redakce jihlavského studia ČRo

Pražskou Stromovku dnes rozsvítí stovky svítilen. Koná se tam druhý ročník Běhu pro Světlušku. V devět hodin večer se na start postaví s čelovkami i někteří členové redakce jihlavského studia Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční běh pro světlušku | Foto: Eva Rajlichová | Zdroj: Český rozhlas

Na Běh pro Světlušku se po několikavteřinovém váhání přihlásila redaktorka Českého rozhlasu Lucie Maxová.

„I když chodím několikrát do týdne cvičit, necítím se zrovna jako zdatný sportovec, protože je to ale na dobrou věc, rozhodla jsem se závod absolvovat,“ říká Lucie.

Ze dvou možných variant – tříkilometrové a pětikilometrové - si vybrala raději tu kratší. „V případě nouze ji jen projdu,“ dodává Lucie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běžce z jihlavské redakce představila redaktorka Lucie Maxová

Stejné předsevzetí si dala i její kolegyně Tereza Stýblová, která se Světluškou absolvovala 82 kilometrů na trojkole.

„Zvládla jsem to, i když potom s menší svalovou horečkou. Řekla jsem si, že letos vyzkouším nohy, poběžím tři kilometry stejně jako Lucka, možná to spolu dojdeme do cíle. Důležité je zúčastnit se. Jako správnou motivaci jsem si pořídila nové legíny se sukýnkou, tak doufám, že mě donesou šťastně do cíle,“ říká Tereza.

Potemnělou pražskou Stromovkou poběží také kolegyně Hana Marhanová. Ta se na dnešní den připravovala procházkou.

„Já jsem se procházela, tak snad nějak ty tři kilometry zvládneme. Navíc mě ještě dneska sklátila chřipka, takže to bude ještě hodně zajímavé,“ předpovídá Hana.

Vidící i nevidomí běžci se opět vydají na charitativní Noční běh pro Světlušku

Číst článek

Ženy doprovodí do Prahy také jeden muž – prozatímní vedoucí jihlavského studia Petr Hladík, který si troufá na pětikilometrovou trasu:

„Připravuji se tak, že běhám do kopců, protože je jedno takové přísloví mezi běžci – ‚kopce ti dají sílu‘. Běhám tedy po Novoměstsku, tam je to pořád do kopce, nebo z kopce.“

Na tratě vyrazí i nevidomí sportovci se svými traséry nebo také čeští reprezentanti David Svoboda, Vavřinec Hradílek a Tomáš Dvořák.

Michaela Vydrová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme