Benešov vystavuje budoucí projekty města, obyvatele zaujalo nádraží

Benešov u Prahy pořádá výstavu, na níž radnice ukazuje, jak bude město vypadat za pět nebo deset let. Na obrazových panelech a počítačově upravených návrzích mohou lidé vidět například nové autobusové nádraží, podzemní parkoviště a řadu dalších plánů města. Ke všemu se lidé mohou i sami vyjádřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolínské autobusové nádraží | Foto: Michal Trnka

Právě nové autobusové nádraží je podle obyvatel města nejvíce potřeba. To současné podle dotázaných technicky ani kapacitou už nevyhovuje.

Projekt nového autobusového nádraží přijde podle odhadů na 100 milionů korun. Starosta města Jaroslav Hlavnička potvrzuje, že stavět se bude na etapy:

„Vybudování samostatného podchodu do stávajícího nádraží, to provizorně zastřešit. V další etapě přebudovat nádraží. Další částí by bylo vybudování zastřešení. A ve čtvrté etapě by se mohl dobudovat terminál, kde by lidé kupovali jízdenky.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak bude vypadat Benešov za pět nebo deset let? To můžou jeho obyvatelé zjistit na výstavě, kterou se rozhodla uspořádat tamní radnice. Reportáž natáčela Věra Hájková

Další velkou změnou má být proměna Tyršovy a Vnoučkovy ulice na místo odpočinku. Radnice plánuje lavičky, více zeleně, vodní prvky a chce také zbourat starou budovu tržnice.

Velkou pozornost má projekt podzemního parkoviště. Podle starosty má mít trojúhelníkový tvar.

„Převýšení mezi ulicí Vnoučkovou a Dukelskou dává dohromady výšku dvou podlaží pro podzemní parkoviště. Dílo s kapacitou 210 automobilů, 30 motocyklů, se stáními pro invalidy a matky s kočárky, to si myslím, že by si město zasloužilo,“ řekl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Výstava ukazuje i plánované kruhové objezdy a úpravy řady přechodů, aby byly bezpečné. Podle některých obyvatel ale v plánech chybějí odpadkové koše. Mnozí by uvítali také lepší kulturní centrum a nová sportoviště.

Nikola Bojčev, Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme