Beroun závodí s časem o dotace na opravu cyklostezek

V Berouně začaly opravy cyklostezek poničených povodněmi. Stavební firma musí dokončit práce do 15. prosince, jinak bude mít město problém s čerpáním dotací. Počasí ale opravám nepřeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakovník s Olešnou spojuje nová cyklostezka | Foto: Jana Káninská

Radnice dostala peníze na opravu povodňových škod až na konci září. Přesto se město rozhodlo riskovat a zahájit opravy ještě letos. Na některých úsecích ale není po dělnících ani stopy.

„Jedná se o několik cyklostezek v úseku od Srbska po Nižbor. My postupujeme od Nižboru. V úseku od Nižboru do Stradonic jsou už opravy hotové. Dnes pokládáme asfalt od Stradonic ke stradonické lávce. V příštím týdnu se bude opravovat úsek u Hýskova a potom se dostaneme k Srbsku,“ řekla Edita Novotná ze stavební firmy Strabag.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Berouně opravují cyklostezky poničené záplavami. Není ale jasné, jestli práce skončí včas, aby město mohlo využít dotace. Počasí totiž opravám nepřeje. Víc zjišťoval reportér Petr Kološ

Stavební práce jsou naplánované tak, aby dělníci nejdřív stihli úseky, které by mohlo ohrozit špatné počasí.

„U Srbska se pokládá štěrk, na což nemusí být tak příznivé teploty, jako je potřeba u asfaltu. Takže se začíná těmi úseky, které jsou asfaltové,“ doplnila Novotná. Firma předpokládá, že do 15. prosince vše stihne bez problémů.

„Pokud by to zhotovitel nestihl, tak vše upravuje smlouva, která byla sepsána. A v té se říká, že by platil pokutu 50 tisíc korun za každý započatý den prodlení,“ říká mluvčí berounské radnice Pavla Švédová.

Smlouvy jsou k dispozici na webu města. Beroun ale počítá s tím, že některé opravené úseky znovu poničí povodeň. A chce tomu předejít.

„My teď spolu se starosty ostatních obcí řešíme krizové úseky cyklostezek, které nám CHKO nařídilo udělat pouze v nezpevněném povrchu. A v podstatě kdykoli přijde větší voda, tak ten nezpevněný povrch odnese,“ uvedla starostka Berouna Šárka Endrlová.

Kromě cyklostezek, které odnesla Berounka, město opravuje i ulice, které poškodily srpnové přívalové deště.

Petr Kološ, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme