Beroun: Závody do vrchu se proměnily v tragédii

Při automobilovém závodu do vrchu v Berouně jedno z aut usmrtilo mladou dívku. Podle informací Radiožurnálu nešlo o oficiální závody, které by pořádal autoklub ČR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rallye (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Berounští policisté vyšetřují od odpoledne tragickou nehodu, která se stala při probíhajících automobilových závodech do vrchu. Zmíněný závod pořádala společnost Triola.

Incident se odehrál během jedné z rychlostních zkoušek z Berouna do Chyňavy, přičemžvozidlo jednoho ze závodníků nekontrolovaně vlétlo mezi diváky a usmrtilo čtrnáctiletou dívku. Dívka prý nestála v zakázaném prostoru. Nikdo z dalších diváků nebyl zraněný, což potvrdila i mluvčí Police Beroun Marcela Pučelíková.

Podle pořadatele mistrovství České republiky Eduarda Patery navíc nebyl závod Triola Cup pojištěný. "Na našich závodech by se tento případ nemohl stát. Od těchto typů závodu se distanucujeme a všem jezdcům doporučuji, aby vzhledem k nedostatečné nebo chybějící pojistce na takovýcto závodech nestartovali," řekl Patera Radiožurnálu.

Ředitel závodů František Pišta se pro Radiožurnál odmítl vyjádřit.

Jana Zemanová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme