Beroun zkouší nové hráze proti velké vodě. Podle některých místních ale mají vážné chyby

V Berouně zkouší nové mobilní hráze. Jde o hliníkovou stavebnici, která je součástí ochranných opatření města proti stoleté vodě. Někteří obyvatelé Berouna ale mají dojem, že stavbě za 125 milionů chybí ochrana proti průsakové vodě. Jinde prý naopak projektanti příliš rozhazovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba mobilní protipovodňové stěny v Poděbradech | Foto: Michal Trnka

„Je to první zkušební stavení. Jsou tu technické služby i hasiči - složky, které by to tu pak v krizových situacích měly realizovat, takže současně probíhá i školení,“ říká Olgert Pukl z jedné ze stavebních firem, které protipovodňová opatření v Berouně stavěly.

Rej nákladních aut a pracovníků si pochopitelně nemohli nechat ujít ani místní.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Berouně natáčel redaktor Petr Kološ

„Spousta toho je zbytečná a má to jednu vekou chybu - změnili projekt, nikdo neví proč, a vypustili stěnu, která měla být pět metrů pod úrovní tak, aby nešla průsaková voda do domů,“ kritizuje stavbu jeden z obyvatel Berouna.

„Podzemní stěna nezmizela, pouze se provádí výpočty na to, aby byla (realizována) její nejoptimálnější a nejekonomičtější varianta,“ vysvětluje Jiří Pechar z Povodí Vltavy, které celý projekt připravovalo a platilo.

Hliníkové mobilní hráze, které se skládají do vjezdů na pozemky k řece, budou uskladněny u berounských technických služeb. Čerpadla by měla být v areálu vodovodů a kanalizací. Když se neobjeví problémy, bude celá stavba zkolaudovaná do konce roku.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme