Beskydské Veseléto ukáže posluchačům barvy jazzu

Frýdek-Místek dnes rozvlní jazzové rytmy. Město má před sebou jeden z kulturních vrcholů tohoto léta, dvoudenní hudební festival Jazz ve městě. Jeho pořadatelé slibují ukázat všechny barvy jazzu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpán Markovič - Jazz na Hradě | Foto: Miloslav Hušek

Organizátoři i letos zvolili stravitelnější formu, takzvané fusion. „Snažíme se vyhledávat muzikanty a kapely, které jsou na pomezí, které se snaží propojovat žánry a otevírat jazz i jinam, překračovat hranice klasického jazzu,“ vysvětluje jeden z pořadatelů Jakub Tichý.

V rámci festivalu dnes večer vystoupí Štěpán Markovič Gipsy Groove. Jedna z nejvýraznějších osobností české jazzové scény tady představí svůj nový projekt s členy někdejší romské kapely.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o jazzovém festivalu ve Frýdku-Místku zjišťovala redaktorka Českého rozhlasu Kateřina Daňková.

Taková kombinace se podle Tichého jen tak nevidí. Velkým lákadlem ale bude i koncert Yvonne Sanchez.

„Kombinuje klasická jazz s latinskoamerickými vlivy. Je to po otci Kubánka, takže využívá prvky bossanovy a dalších latinskoamerických tanců a hudebních stylů,“ upřesňuje Tichý.

Festival bude pokračovat i v sobotu, kdy se z nádvoří přesune do tří frýdeckých klubů. Vystoupí tam pražští Quattro Formaggi, maďarská zpěvačka Veronika Harcsa nebo Gábina Kolčavová trio.

„My se od počátku snažíme o akci, která je venku, která je mezi lidmi. Takže záměr byl takový, aby lidé mohli procházet z jednoho místa na druhé a vybírat si,“ uzavírá Jakub Tichý s tím, že zítřejší program Jazzu ve městě začíná už v 19 hodin.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme