Betlémské světlo rozsvěcuje Česko

Betlémské světlo dorazilo do Čech minulou sobotu 10. prosince, kdy ho přivezli z Vídně brněnští skauti, kteří ho převzali při ekumenické bohoslužbě. Tento víkend se rozšiřuje po Česku. V Brně pojede speciální tramvaj, která ho rozveze k zájemcům. V Olomouci jej skauti předají arcibiskupovi Janu Graubnerovi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betlémské světlo si od skautů připalují destíky lidí

Betlémské světlo si od skautů připalují destíky lidí | Foto: Olga Štrejbarová

V Brně dnes do ulic vyjede Betlémská tramvaj. Poveze betlémské světlo, které donesou skauti z Pozořic a prodejní výstavu svíček a dalších zajímavých výrobků znojemských chráněných dílen. Tramvaj přijede v deset hodin k hlavnímu nádraží před budovu pošty.

Betlémská tramvaj bude snadno rozpoznatelná. Je to historický vůz z roku 1954, kterému se přezdívá ‚Plecháč‘.

„Plecháč se jí říká proto, že je z plechu. Předtím tramvaje co byly, tak byly dřevěné. Jezdí se s ní výborně a mohla klidně jít i teď do provozu,“ říká její řidič Aleš Živný.

Z nádraží se Betlémská tramvaj přesune na náměstí Svobody, potom na Mendlovo náměstí a později se vrátí přes centrum zpět k hlavnímu nádraží. Na každém stanovišti se zdrží asi hodinu.

Zájemci o betlémské světlo si mohou přímo v tramvaji koupit svíčku z chráněné dílny nebo si přinést vlastní nosič.

Skauti dnes slavnostně předají Betlémské světlo také v Olomouci arcibiskupovi Janu Graubnerovi. A to při slavnostní mši, která začíná v deset hodin v olomoucké katedrále svatého Václava.

„Bude slavnostní pontifikální mše svatá, kterou bude celebrovat otec arcibiskup Jan. Zástupci olomouckých skautů mu přinesou předat betlémské světlo. Mše se zúčastní i představitelé města Olomouce a různých významných institucí, které sídlí v Olomouci,“ říká vedoucí skautského střediska Petr Kalman.

Akce, spojené s Betlémským světlem, dnes budou po celém Česku.

Vlasta Gajdošíková, Pavel Cyprich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme