Bez Buriana. Moravské divadlo Olomouc uvede komedii U pokladny stál

Filmovou komedii U pokladny stál, ve které exceluje Vlasta Burian, zná asi každý. Stejný titul, ovšem ve výrazné úpravě, teď můžete vidět v Moravském divadle Olomouc. Nastudovali tam totiž hru Jiřího Vernera, podle které film vznikl. Děj ale zasadili do Olomouce a jeho okolí. Premiéra proběhne dnes v 19 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Lipina a Lenka Jirků v inscenaci Racek Divadla na cucky | Foto: Jan Hlavsa

V nemocenské pojišťovně se hlavní postava Kryštof Rozruch marně snaží, aby mu pomohli s jeho zdravotním problémem. Setkává se však jen s nepochopením, neochotou a nekonečnou úředničinou.

„U pokladny stál je kromě jiného i o souboji obyčejného člověka s byrokracií. Jak totiž vidíme, byrokracie je věčná, živá. Místo toho, aby instituce sloužily člověku, slouží člověk jim,“ říká režisér komedie Nikolaj Penev.

V roli ředitele pojišťovny Richarda Pěny se představí Roman Vencl. „Jsem zvědavý, jak tento druh komedie diváci přijmou. Nemá moc společného s filmem, který snad minimálně jednou v životě viděl každý z nás,“ uvádí herec.

Přehrát

00:00 / 00:00

O připravované inscenaci U pokladny stál v Moravském divadle Olomouc natáčel Radka Kvasničková

Kryštofa Rozrucha na prknech Moravského divadla Olomouc ztvární Vojtěch Lipina. Fakt, že jeho roli proslavil Vlasta Burian, ho neznervózňuje.

„Je to úplně jiná doba, dokonce i herectví toho období se liší od dnešního. Musím ale samozřejmě uznat, že v titulní roli Vlasty Buriana je vidět jeho herecké mistrovství, protože byl opravdu vynikajícím komikem,“ dodává Lipina.

Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme