Bez elektřiny zůstávají tisíce lidí, nejvíce na Orlickoústecku a Šumpersku

Po silných bouřkách v noci z úterý na středu jsou bez proudu ještě tisíce domácností na Šumpersku, Jesenicku, Karvinsku a Orlickoústecku. V okrese Jeseník a Karviná se daří obnovovat dodávky proudu rychleji. V 8 hodin ráno ČEZ odvolal kalamitní stav na Ostravsku, o dvě hodiny později i na Jesenicku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení následků po silné bouřce a vichřici pokračuje i v Oseku na Teplicku

Odklízení následků po silné bouřce a vichřici pokračuje i v Oseku na Teplicku | Zdroj: ČTK

„Technikům se podařilo opravit téměř všechny poruchy na vysokém napětí. Zůstává však ještě velké množství poruch na nízkém napětí, a to zejména v okresech Ústí nad Orlicí a Šumperk,“ uvedla mluvčí společnosti ČEZ Barbora Půlpánová.

Zřejmě největší následky mají bouřky na Orlickoústecku. V katastrálních územích Dolní Morava, Horní Morava a Velká Morava platí od středy večer kvůli rozsáhlým polomům zákaz vstupu do lesů. Mnoho stromů je vyvrácených, další jsou poškozené a hrozí, že spadnou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak postupovat při odstraňování následků bouřek vysvětlil mluvčí pojišťovny Allianz Václav Bálek

Zákaz platí až do 7. října. Podle hejtmana Martina Netolického bylo nezbytné zabezpečit ochranu turistů a rodin s dětmi, kterých je v prázdninových měsících v této lokalitě mnoho. V turistickém areálu v Dolní Moravě vítr a polomy zničily atrakce za zhruba 20 milionů korun.

Pojišťovny řeší po silných bouřkách nejčastěji poškozené střešní krytiny, střešní okna, okapy a zahradní přístřešky.

„Pokud došlo k poškození střechy, do které by při dalším dešti mohlo natéci, tak je třeba udělat fotodokumentaci a ihned mohou začít s opravou nebo s úklidem. Rozhodně není třeba čekat na svého pojišťováka,“ říká mluvčí jedné z pojišťoven Václav Bálek.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme