Bez elektřiny zůstávají už jen stovky domácností

Sněhová kalamita v Česku ustoupila a její následky se daří odstraňovat. Ubývá uzavřených silnic a až na jednu výjimku jezdí vlaky všude. Také energetici už obnovili dodávky elektřiny skoro všem odběratelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odstraňování následků kalamity | Zdroj: ČTK

Bez elektřiny už zůstává zhruba 550 odběrných míst. Kalamita zatím stále trvá v šesti okresech - Liberec, Jablonec, Rychnov nad Kněžnou, Frýdek-Místek, Vsetín a Ústí nad Orlicí.

Podle mluvčí společnosti ČEZ Evy Novákové by energetici chtěli ještě dnes, nejpozději v pondělí, dodávky obnovit všude.

Zprůjezdnit se také podařilo železniční tratě, které blokovaly spadané stromy a větve. Jedinou výjimkou je liberecký úsek Smržovka - Josefův Důl. Tam by se vlaky měly vrátit během pondělí nebo úterý.

Správa železniční dopravní cesty už také začala sčítat škody. "Odhadujeme, že škody budou přibližně do jednoho milionu korun. Co je důležité, nedošlo k poškození železniční infrastruktury jako takové," říká mluvčí Pavel Halla.

Neprůjezdné jsou stále některé silnice, hlavně v horských oblastech, například mezi Skuhrovem nad Bělou a Deštným v Orlických horách.

Marika Táborská, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme