Běžence propuštěné z areálu v Bělé bude policie převážet na nádraží. Kvůli ochraně obyvatel

O propouštění uprchlíků z tábora v Bělé pod Bezdězem bude mít přesnější informace také místní radnice a policie. Propuštěné uprchlíky budou policisté nově převážet přímo na nádraží. Starosta Bělé Milan Lomoz z ČSSD se na tom dnes dohodl se zástupci ministerstva vnitra a Středočeského kraje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zařízení pro zajištění cizinců Bělá - Jezová

Zařízení pro zajištění cizinců Bělá - Jezová | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Vedení města v čele se starostou Milanem Lomozem z ČSSD věří, že tímto opatřením budou mít situaci více pod kontrolou.

„My máme s ministerstvem (vnitra) uzavřenou dohodu, že se pokusí, pokud to půjde, odvézt všechny klienty, kteří opustí (zařízení), na nádraží, aby marně nehledali cestu, aby nebloumali po městě, aby byl co nejmenší kontakt s našimi obyvateli,“ řekl Lomoz.

Ministerstvo navyšuje kapacity pro nelegální migranty, otevře nová zařízení

Číst článek

Dnes odpoledne zástupci ministerstva také oznámili, že byla rozšířena kapacita zařízení v Bělé pod Bezdězem, kde může být nově ubytováno na 700 běženců. V pondělí se začne v Bělé stavět kontejnerové bydlení pro dalších 128 obyvatel.

Ministerstvo vnitra předpokládá, že letos do České republiky dorazí mezi třemi až čtyřmi tisíci nelegálních migrantů.

Radek Duchoň, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme