Běžkaři se po čtyřicáté vydali na přejezd Krušných hor. Za tři dny ujedou přes sto kilometrů

Už po čtyřicáté se letos koná běžkařský přejezd krušných hor. Akci pořádá Klub českých turistů a běžkaři během ní za tři dny překonají vzdálenost z Kraslic až do Chomutova. Akci každoročně vyhledává velký počet nadšenců, letos se jí účastní 97 lidí. Lyžařská túra slibuje prověrku odolnosti v délce více než sto kilometrů, především po takzvané Krušnohorské magistrále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běžecká stopa | Foto: Fotobanka stock.xchng

První část výpravy se odehrála už v pátek. Vše pokračuje i během víkendu. Sobotní trasa vede z Bludné přes Boží Dar do Měděnce a měří přibližně 35 kilometrů.

„Sněhu je na to, co bychom si přáli, žalostně málo, takže pohory v batohu jsou naprosto nezbytnou věcí. Pravděpodobně budeme v určitých úsecích přezouvat a nosit běžky na procházku, ale věřím tomu, že se i dobře svezeme,“ uvedl jeden z organizátorů akce Ladislav Zoubek.

Nedělní trasa povede na Horu Svatého Šebestiána, odkud by, budou-li podmínky, měli účastníci zakončit jízdu dvanáctikilometrovým sjezdem do Chomutova.

Akce spontánně vznikla už v roce 1969 a oblibu má mezi běžkaři dodnes

„Kdybychom to pustili jako veřejnou akci bez přihlášek, tak nebudeme mít ubytování pro účastníky, ten převis je léta, co pamatuji, o takových deset, dvacet lidí víc, než jsme schopní ubytovat. Část té skupiny to proto vyřešila takovým způsobem, že si různě individuálně domluví ubytování po penzionech, kde se třeba mohou ubytovat dva, tři, čtyři. A díky tomu může i letos jet 97 účastníků,“ dodal Zoubek.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme