Běžkaři slavili v Bedřichově Den Jizerské magistrály

Přes mlhu a drobné mrholení přilákal Den Jizerské magistrály do Bedřichova desítky malých a velkých milovníků běžecké stopy. Mohli si na připravených tratích v Jizerských horách zazávodit nebo se svézt na rolbách a sněžných skútrech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolba na stadionu v Bedřichově | Foto: Šárka Škapiková | Zdroj: Český rozhlas

Den Jizerské magistrály zahájila nová hymna jizerskohorských běžkařů. Po ní se pustili na 250 a 500 metrovou trať příchozí běžkaři. Ti dospělí se snažili udělat lepší čas než bývalá reprezentantka Kamila Rajdlová, která se na trať vydala brzy ráno.

Martin z Prahy Kamilu těsně neporazil. „Ale vteřinku, ráno bylo tvrdo, ale už to je dřina hrozná, jarní. Hlavně jsem chtěl pomoct magistrále a lidem, kteří se o ni starají. V Bedřichově super a tady si všichni zaslouží poděkování.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Bedřichově se konal Den Jizerské magistrály

Běžkaři podpořili Den Jizerské magistrály nejen svou přítomností, ale i finančně. Za magistrálu se totiž zatím neplatí, i když údržba stojí dost peněz. Magistrálu podpořila i rodina Vladimíra z Vlašimi."Koupili jsme si známečky a poslali DMS, protože lyžujeme celá rodina.“

Někteří běžkaři zkoušeli na magistrále novinku. Běžky se skluznicí pokrytou nanovrstvou-jejich výhodou je, že se nemusí mazat-Dalibor z Prahy to ocenil. "Ušetřím mazání, prostě vezmu na nohy a jedu. Docela vážně uvažuji, že bych si to pořídil, protože mi to vrací radost z běžkování.

Malého Matyáše zaujala vystavená technika horských záchranářů. Chtěl by se k nim, až vyroste, přidat. Láká ho totiž jízda na skútru.

Janu Lhotovou ředitelku Jizerské o.p.s., která magistrálu provozuje, potěšil zájem lidí i jejich snaha provoz tratí finančně podpořit. Chválila i letošní sezónu. Až na začátek ledna, kdy byla obleva, byl prý svatý Petr poměrně vlídný. „Sezóna byla, myslím si dobrá, lyžařů přišlo hodně, sníh nám také vydržel, chtěli bychom to do konce března určitě vydržet."

Ivana Bernáthová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme