Běžkovat se na jihu Čech téměř nedá, obujte spíš lyžáky

Letošní zima lyžařům v jižních Čechách moc nepřeje, naposledy jsme si dobře zalyžovali před Vánoci. Pokud vám to ale nedá a chtěli byste si dnešek nebo nadcházející víkend i přesto užít na lyžích, zamiřte převážně do větších skiareálů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžné dělo, lyžařská, sjezdovka | Zdroj: ČTK

Kvůli nedostatku přírodního sněhu jsou některé menší areály na jihu Čech uzavřené. Pokud si tedy chcete zalyžovat, měly byste vsadit na ty skiareály, kde mají možnost dosněžovat technickým sněhem.

Výška sněhu je od 20 centimetrů do půl metru. Nejlepší podmínky na jihu Čech hlásí skiareál Lipno na Českokrumlovsku. Tam si zajezdíte na sedmi sjezdovkách. A když vás to přestane bavit, můžete se vydat na stezku korunami stromů, která je hned u lanovky Střecha. Boty vám zapůjčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak to vypadá se sněhem na jihu Čech, zjišťovala redaktorka Romana Kostrohryzová

Pokud vás ale více láká právě lyžování a jste z Prachaticka, určitě si na své také přijdete. Zavřené jsou pouze sjezdovky na Javorníku. Ostatní skiareály jsou otevřené. Sníh je mokrý od 20 do 40 centimetrů. Nejvíce sněhu je ve skiareálu Kvilda.

Otevřené jsou i skiareály na Táborsku a Jindřichoradecku. Na Moníci u Tábora je kolem 40 centimetrů mokrého sněhu a podobné podmínky na vás čekají také v areálu Hradiště u Nové Bystřice.

Radovat se ale příliš nemohou běžkaři. Přírodní sníh téměř žádný nepřebyl a někde není vůbec. Teploty se pohybují kolem nuly, a tak jsou stopy většinou neupravené, v lesích jsou téměř beze sněhu. Lepší podmínky jsou pak na loukách a polích, kde je do 30 centimetrů sněhu.

Dostatek sněhu je například na Danielově cestě u Zadova. Také trasa Borová Lada – Knížecí pláně je sjízdná, ale jen zčásti. Stopy jsou i u Kvildy, ale ztvrdlé a zledovatělé. Část stop je sjízdná i u Srní. U Kubovy Huti už se ale neběžkuje vůbec. Podobné je to na Lipensku.

Romana Kostohryzová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme