Bezručova Opava se letos bude konat ve znamení cest kolem světa, nabídne 65 pořadů

Cesty kolem světa, to je podtitul letošní Bezručovy Opavy, jednoho z nejstarších festivalů v moravskoslezském regionu. Organizátoři už zveřejnili podrobný program 56. ročníku, který nabídne v průběhu září desítky akcí, od komorních setkání až po hromadné soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům umění v Opavě | Foto: Opavská kulturní organizace

Mottem letošního ročníku tohoto festivalu umění a kultury je věta: „Nejkratší cesta k sobě samému vede kolem celého světa“.

V rámci festivalu mohou lidé „putovat“ třeba při ochutnávání vín či při vystoupení zvukových iluzionistek. Akce se konají v kulturních domech, kostelech i nemocnicích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o programu letošního ročníku Bezručovy Opavy natočil redaktor Martin Knitl

Nejzajímavější výstavou bude podle dlouholetého organizátora Bezručovy Opavy Petra Rotrekla Opavy ta s názvem Duch Afriky. „Je to vlastně privátní sbírka opavského cestovatele a sběratele, pana Jiřího Blaty,“ říká Rotrekl.

Sbírku prý Blata nashromáždil za 40 let cestování africkými státy. „A myslím, že jen tak nemá obdobu v rámci celé České republiky. Jsou to samozřejmě masky, zbraně, plastiky, dřevěné výrobky, ale také úžasné fotografie, které zobrazují více než 30 států afrického kontinentu,“ doplňuje Rotrekl.

Jako tradičně se festival dostane i na opavské Stříbrné jezero. Rotrekl upozorňuje na pořad pro děti a rodiče s názvem Plavba kolem světa za 1800 vteřin.

„Je to jakási zážitková plavba pro malé i velké námořníky. Děti se budou moci za tuto dobu posunout ke všem světovým kontinentům, každý ten kontinent bude na pontonu plavat na Stříbrném jezeře a bude mít i svého obyvatele, který by měl reprezentovat ten kontinent,“ poznamenává Rotrekl.

Festival se koná od 2. září do 29. září. Podrobnosti o festivalu i program s 65 pořady lze najít na webových stránkách města zde.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme