Biatlon přilákal i dobrovolníky. Pomáhají a šíří dobrou náladu

Vysočina Aréna je modrobílá díky dobrovolníkům. V jednotných kombinézách pomáhají návštěvníkům biatlonu, uklízejí a mají na starost ceremoniály. To všechno s úsměvem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobrovolnice pomáhají při přípravách šampionátu

Dobrovolnice pomáhají při přípravách šampionátu | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Příběhy dobrovolníků na biatlonu jsou si podobné jako vejce vejci. Všichni tenhle sport milují a chtějí mu být co nejblíže.

Ocitnout se alespoň na chvíli pár centimetrů od špičkových sportovců bylo přání i Juraje Rusnačka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O práci dobrovolníků se zajímala Hana Mikulincová

„Chodím na sportovní fakultu v Brně a určitě mě láká vidět biatlon na vlastní oči. Velmi rád jsem toho součástí, velmi rád pomohu. Celkově ten sport mám rád.“

Na otázku, co zatím dělali? Hned odpovídá: „Připravovali jsme buňky pro sportovce, nosili jsme stoly a židle. A posypali jsme to tady, aby to bylo bezpečné.“

Být u toho si přál i student Andrej, který se o možnosti dobrovolnictví dozvěděl od kamaráda. „Také mě bavilo pomoci,“ poznamenává.

Studentů z Masarykovy univerzity v Brně, jako je Juraj a Alex, je tady celkem 300. Jsou tady i dobrovolníci z Ruska a Německa. Nejmladšímu je 16, nejstarší už je důchodce.

Studentka Kateřina Hošková právě odmetla sníh z tribuny a teď v typické biatlonové kombinéze odpočívá u tratě. Jak řekla, k dobrovolnictví ji vedl zájem vidět zblízka biatlonisty:

„A podívat se do Nového Města.“ Její očekávání jsou zatím splněna.

O pohodový chod šampionátu se stará celkem 450 dobrovolníků. Poměr mužů a žen je zhruba vyrovnaný.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme