Biatlonoví fanoušci musí při příjezdu do dějiště MS počítat s časovou rezervou

Po dlouhých měsících příprav budou tisíce návštěvníků fandit v novoměstské Vysočina aréně světové biatlonové špičce. První závody mistrovství světa 2013 odstartují právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon, mistrovství světa, Nové Město na Moravě | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Na Novoměstsku je nutné počítat s hustší dopravou, každý den zamíří do areálu zhruba 25 tisíc fanoušků. Je proto nutné si nechat časovou rezervu. I kvůli frontám u turniketů. Pořadatelé doporučují dorazit alespoň čtyři hodiny před závodem.

Co se týče dopravních omezení, je od Žďáru nad Sázavou směrem k Novému Městu na Moravě objížďka. Hlavní silnice číslo 19 je v současné době jednosměrná. Důležité jsou informační tabule, které navedou fanoušky na záchytná parkoviště. Ze všech záchytných parkovišť jede zdarma autobusová kyvadlová doprava. Jízdní řády jsou na stránkách biathlonnmnm.cz.

Přehrát

00:00 / 00:00

V okolí Nového Města na Moravě je nutné počítat s dopravními komplikacemi

Pro fanoušky biatlonu prý posílily spoje také České dráhy. Lze vystoupit ve stanici Nové Město na Moravě – zastávka, odkud je to do Vysočina arény 15 minut chůze.

Hana Mikulincová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme