Bílý Kostel na Liberecku se vzpamatovává z druhé povodně

Bílý Kostel na Liberecku dnes žije úklidem po druhé povodni. Vodu a bláto přinesly místní potoky rozvodněné po přívalovém dešti. Lidé uklízejí své domy během jednoho týdne už podruhé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Heřmanicích na Liberecku obhlížejí škody | Zdroj: ČTK

Hasiči a dobrovolníci se snaží odstranit z Farského potoka všechny naplaveniny, aby se při dalším případném dešti opět nerozvodnil.

Starosta Jiří Formánek si stěžuje na nedostatek peněz od kraje. „Naše obec dostala 234 tisíc z těch 40 miliónů, které byly uvolněné. My máme postižení 70 procent obce, to znamená asi 200 domů, a dostali jsme stejně, jako vesnice, kde byl spadnutý jeden mostek,“ říká Formánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ivany Bernáthové z Bílého Kostela na Liberecku.mp3

Liberecký hejtman Stanislav Eichler kritiku starosty odmítá. „Pan starosta požadoval 200 tisíc korun na to nejnutnější.“

Bílý Kostel už zaplatil za odvoz nepořádku po povodni a použitou techniku více než 1, 5 miliónu korun. Odstraňování následků druhé povodně bude stát další peníze.

Ivana Bernáthová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme