Blanku prověří fotbaloví fanoušci. I když na Spartu trefí, v podzemí nezaparkují

První zatěžkávací zkouška čeká odpoledne nově otevřený tunel Blanka. Více než šestikilometrový tunel z Břevnova do Tróje totiž vede přes Letnou, kde pražská Sparta od 17 hodin hraje svůj ligový zápas. A možná nový tunel přivede do ochozů více diváků, kteří mohou mít problém vyjet správným výjezdem nebo zaparkovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do pražského tunelového komplexu Blanka vjeli v sobotu 19. září první řidiči

Do pražského tunelového komplexu Blanka vjeli v sobotu 19. září první řidiči | Zdroj: ČTK

Fanoušci, kteří si cestou na zápas budou chtít poprvé projet Blanku, se musí dobře orientovat a raději opravdu dodržet doporučenou padesátikilometrovou rychlost. Odbočka na Letnou se totiž skrývá pod tabulí Holešovice, Bubeneč.

„Musíme to brát tak, jak rozhodli, jak to v současné době je, a řídit se tím,“ říká k trochu nejasnému značení odbočky ke stadionu vedoucí odboru služby pražských dopravních policistů Pavel Švrčula.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Evy Kézrové o komplikacích, které číhají v tunelu Blanka a na Letné na fanoušky fotbalové Sparty

Teprve čas podle něj ukáže, jak si na to řidiči zvyknou. Řidičům by podle něj měly pomoci třeba mapky, které vyšly v médiích.

„Dnes, když se řidič koukne do navigace, než přijíždí k tunelu, tak ví, kde ty sjezdy jsou. Takže neočekávám, že by řidiči zmatkovali, že by měl být na odbočovacích pruzích problém,“ doufá Švrčula.

Kdo by chtěl zaparkovat v podzemních garážích, které se na Letné stavěly spolu s Blankou, tak má smůlu. Zatím totiž nefungují.

„Ta investice byla trošku uměle zbrzděna. Bylo by složité otevírat zároveň parkoviště a tři tunely. Parkoviště by měla být otevřená na jaře příštího roku,“ slibuje náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Tunelový komplex Blanka monitorují policisté z řídící ústředny. V prvních dnech budou také častěji jezdit přímo v podzemí.

Eva Kézrová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme