Bohumínská chemička Bochemie zvýšila kvůli povodním produkci o třetinu

Dělníci bohumínské chemičky Bochemie musí dělat přesčasy a chodí do práce i o víkendech. Továrna, která vyrábí dezinfekční prostředky, kvůli povodním zvyšuje produkci o třicet procent. Uklidňuje přitom lidi ze záplavových oblastí, aby neměli strach z toho, že se ztenčí zásoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidem postiženým povodněmi už ADRA rozdělila čisticí prostředky, nářadí a další věci za více než půl milionu korun. | Foto: Eva Rajlichová | Zdroj: Český rozhlas

„Je toho hodně, nakládá se víc. 33 palet sava…“ Petr Kadlec, který s paletami předvádí mistrovskou akrobacii, teď dělá přesčasy, ale nevadí mu to.

„My jsme to zažili v roce 1997, i před těmi třemi lety, takže víme, o co jde. Já jsem měl zatopený sklep v rodinném domě, metr vody. Uklízel jsem to tak měsíc, zahradu jsem pak zrušil. Už jen tam jen tráva a bazén,“ popisuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

V bohumínské Bochemii natáčela redaktorka Andrea Čánová

Výrobní linka v chemičce se nyní prakticky nezastaví. „Jedeme v podstatě na čtyři směny. Zavedli jsme víkendový provoz, i přesčasy se jedou, najali se brigádníci,“ říká ředitel výroby Jaroslav Kus.

Sklady Bochemie jsou plné. Dezinfekční prostředky odsud dostávají zadarmo hasiči, Český červený kříž nebo ADRA.

„Veškeré zboží, která je tady nachystané, jde na humanitární akci. Toto je pro Adru,“ ukazuje šéf skladu Miroslav Vlček.

Chemička už je připravena, že kvůli povodním vzroste zájem i o prostředky na hubení komárů.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme