Bohuslav Sobotka se v Rumburku setkal se zástupci šluknovských měst

Šéf nejsilnější opoziční strany Bohuslav Sobotka se setkal se zástupci měst v problémy zmítaném Šluknovském výběžku. Řešení je podle něho v posílení počtu policistů a navýšení rozpočtu na veřejně prospěšné práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD) | Foto: Filip Jandourek

Radnice by podle Sobotky měly dostat mnohem více peněz na to, aby mohly zaměstnat více lidí na veřejně prospěšné práce. Podle něho je půl miliarda korun ročně určená na tyto účely jedním z řešení, jak by se dala zlepšit situace v problematických lokalitách.

„Budeme tlačit na vládu, aby nekrátila peníze na bezpečnost občanů, budeme tlačit na vládu, aby navýšila v regionech jako je Šluknovsko a další, peníze na veřejně prospěšné práce,“ říká předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

„Tam kde v minulosti bylo možné zaměstnat desítky a stovky lidí, dlouhodobě nezaměstnaných, na veřejně prospěšné práce, tak na to dneska obce nedostávají od úřadu práce finanční prostředky,“dodává.

Petr Sehnoutka, Martina Maňasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme