Brandýs nad Labem - Stará Boleslav se vrátí do časů monarchie

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav se dnes vrátí do časů monarchie. Pokud se tam vydáte, budete si moci připomenout 100. výročí příjezdu Jejich císařských a královských Výsostí Karla Habsburského a Zity Bourbon - Parmské do tohoto města a 100. výročí otevření radnice ve Staré Boleslavi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brandýs nad Labem | Foto: kolektiv autorů

Akce nazvaná Audience u císaře Karla I. už podle názvu slibuje velkolepý program. Dnešek bude hlavně ve znamení vojáků v dobových uniformách, jejich slavnostních nástupů a bitev. Vše se bude konat od 11 hodin dopoledne v areálu brandýského zámku a jeho zahradě. Pokud se sem vypadáte, tak se můžete těšit na rekonstrukci prusko-rakouského střetnutí nebo manévry císařského království z roku 1911 včetně přeletu několika historických letadel.

„Na naděli mohu doporučit koncert vážné hudby v chrámu Nanebevzetí Panny Marie,“ zpravuje redaktor ČRo Pavel Pavlas. Hrát se budou skladby od Wolfganga Amadea Mozarta nebo Ludwiga van Beethovena. Uskuteční se tu také slavnostní mše a uložení relikvie Karla I. Předcházet tomu všemu ale bude přímý televizní přenos z Říma, kde dojde k blahoslavení papeže Jana Pavla II.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor ČRo Pavel Pavlas informuje o dnešní brandýské Audienci u císaře Karla I.

A co čeká na děti? „Dětem by se mohl líbit kinematovlak, který bude stát po oba dva dny na vlakovém nádraží v Brandýse nad Labem. Nedělní program je pro ně ale pestřejší, tedy pokud se budou děti chtít projet parní lokomotivou nazývanou Šlechtična,“ informuje Pavlas.

Lokomotiva pojede zítra z Prahy Bráníka do Brandýsa nad Labem a odtud do Všetat nebo do Mělníka. Odjezd z Prahy je krátce po půl osmé ráno

Pavel Pavlas, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme