Břeclav se připravuje na nedělní demonstrace, ve městě stoupá napětí

V Břeclavi narůstá nervozita před ohlášenými nedělními demonstracemi kvůli nedávnému brutálnímu přepadení patnáctiletého chlapce. Jednu akci pořádají přátelé zraněného chlapce, další pak extremistická Dělnická mládež. Několik břeclavských ulic si na neděli rezervovala také iniciativa Nenávist není řešení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie posílila po nedělním útoku hlídky v břeclavských ulicích

Stále častěji viní někteří lidé z vyhrocené situace vedení města, radním chodí dokonce textové zprávy s nadávkami.

Přesto se chce starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý přijít v neděli podívat na protestní pochody přímo do ulic.

„Patří to k mé práci. Ne, že bych z toho byl nadšený, ale nebojím se toho. Myslím si, že povinností politiků je občas říkat věci, které se veřejnosti nelíbí, pokud je o nich politik přesvědčen, že jsou správné,“ prohlásil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Šmída z břeclavské iniciativy Nenávist není řešení varoval ve Stalo se dnes před unáhlenými reakcemi

Pachatelé brutálního útoku jsou zatím neznámí, jeden z nich byl údajně Rom.

Iniciativa Nenávist není řešení chce v neděli podle slov jejího zástupce Josefa Šmídy zabránit eskalaci napětí v místech, kde žijí Romové, a zamezit, aby se Romové dostali do konfliktu s Dělnickou mládeží.

Šmída varuje před unáhlenými soudy a doporučuje svým spoluobčanům uvážlivé jednání: „Je potřeba zklidnit prvotní reakce a uvědomit si, že nelze svalovat vinu na celé etnikum na základě jednoho člověka. Je nutné najít konkrétní viníky a ty potrestat.“

Rodina a přátelé zraněného chlapce údajně spolupracují s Dělnickou mládeží. „Je zvláštní, že Dělnická mládež chce pochodovat na podporu v podstatě cizince, když je to xenofobní organizace vystupující proti přistěhovalcům. Oni jako populisté zneužívají podobné situace,“ hodnotí Šmída.

Hana Ondryášová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme