Břeclavsko zasáhl silný vítr, v Moravské Nové Vsi poškodil desítky domů

Bouřka se silným větrem včera večer zasáhla jih Moravy. Nejhůře na tom byla Moravská Nová ves na Břeclavsku. Sílu větru svědkové přirovnávají k tornádu. Bral s sebou střechy a vše, co nebylo připevněné. Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo. Hasiči a místní ale škody na majetku odklízeli dlouho do noci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstraňování škod v Moravské Nové Vsi po bouři s krupobitím a silným větrem | Zdroj: ČTK

Dvacet střech rodinných domů poškodil včera večer silný vítr na Břeclavsku. V Moravské Nové Vsi odnášel střešní tašky a lámal větve stromů.

„Nám to odneslo střechu,“ říká tamní obyvatel Roman Klein. „Najednou jsme začali vidět, že se nám střecha začíná jakoby nadouvat, celé to trvalo tak půlhodinku nebo 20 minut.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Spoušť jako po tornádu, hodnotí lidé z Břeclavska večerní bouřku se silným větrem. Navštívila je reportérka Marie Veselá

„Toto je dům mé rodiny. Tady to celé prasklo, z druhé strany místnost taky praskla i druhá strana, přední strana celého domu,“ ukazuje zase Zdeněk Novák.

Statik žádný z domů nenařídil k vystěhování. Škody zatím vyčísleny nejsou, předpokládá se ale, že půjdou do statisíců. Poničené jsou především střechy.

„Čerpali jsme i vodu, ale největší díl práce je práce na těch střešních krytinách, které jsou na mnoha místech urvané, popadané,“ potvrzuje mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Voda zaplavila i skanzen v nedalekých Tvrdonicích.

Nárazová bouře s krupobitím a silným větrem se 5. června prohnala obcí Moravská Nová Ves | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme