Brněnská nudapláž u přehrady přestává stačit, naturisté hledají další prostory

Koupací sezona vrcholí nejen pro plavce v plavkách, ale také pro vyznavače koupání v rouše Adamově. Brněnští nudisté však nemají na výběr, kde se můžou koupat nazí, jedinou oficiální lokalitou je nudapláž na přehradě, která svou kapacitou přestává stačit. Hledají tedy nové možnosti koupání bez plavek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnská přehrada | Foto: Ivan Holas

Uplynulé dva měsíce strávil na brněnské nudapláži Karel, provozovatel tamního stánku s občerstvením. Pláž pro nudisty považuje za dostatečně oddělenou a navíc jednu z nejhezčích na brněnské přehradě.

„Jednak je na jižním břehu pláže, takže je od rána až do pozdního večera osvětlená. Je velice pěkně udržovaná a od pláže, kde se koupou lidi v plavkách, to oddělené je. Jsou tam dřevěné palisády a kus živého plotu, který to přirozeně dělí, takže každý, kdo jde, vidí i tím nápisem, že je to nudapláž,“ popisuje Karel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Martiny Pelcové o brněnských nudistech, kteří hledají nové lokality pro koupání bez plavek

Běžná populace má často obavy, že se mezi nudisty stahují podivíni, kteří okukují nahá těla nebo se chovají neslušně. S ničím takovým se Karel za celé léto nesetkal. Naopak, komunita brněnských nudistů je mu sympatická.

„Ti lidi se znají, je to příjemné, neanonymní, rodinné. Věkové spektrum lidí je tam od těch nejstarších, 70, 80 i víc, jsou tam lidi středního věku, pracující i rodiny s dětmi. Nahota je tam přijímaná úplně automaticky, takže myslím, že toho by se tam nikdo nemusel bát,“ domnívá se Karel.

Dodává však, že v extrémních vedrech na pláži moc volného místa nezbývá. Proto organizátor nudistických akcí Ivo Žurek hledá okolo Brna další prostory, které by mohli nudisté ke koupání bez plavek využívat.

Pokus na koupališti Riviéra se neosvědčil

„Brno jako téměř půlmilionové město má naturistických lokalit poměrně málo v porovnání třeba s Prahou, kde jich je přímo ve městě sedm. V Brně je jenom Osada na Brněnské přehradě a ještě takové místečko na Hádech, Růženin lom, ovšem tam je vody jen po kolena, takže to ani nemůžeme počítat jako naturistickou lokalitu, takže ještě hledáme,“ říká Žurek.

Přímo v Brně vyjednával se společností Starez, která provozuje brněnské plovárny. Nedávno proběhlo zkušební koupání nudistů na Riviéře, na které se však sešly od běžných návštěvníků smíšené reakce. Opakovat se proto akce nebude.

„Prozatím vzhledem k reakcím neplánujeme žádnou nudistickou akci v jakémkoliv venkovním areálu naší společnosti,“ říká tisková mluvčí společnosti Simona Měkynová.

Pro opalování bez plavek byla společnost ochotna poskytnout terasu na koupališti v Zábrdovicích, ale k domluvě nedošlo. Žurek má zájem také o přístup do bazénu. Brněnští nudisté se tedy prozatím musí spokojit s brněnskou nudapláží a v zimním období pak s pravidelným naturistickým koupáním v kohoutovickém aquaparku.

Martina Pelcová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme