Brněnská policie odkryla síť podvodníků s japonskými půjčkami. Škoda přesahuje tři miliony

Kriminalisté z Brna odhalili síť podvodníků s takzvanými japonskými půjčkami, škoda je 3,5 milionu korun. Policisté evidují přes 600 případů půjček. Na policejním webu to uvedl mluvčí Pavel Šváb. Principem těchto půjček je uzavírání smluv elektronicky přes internet, druhým jištěním je existence běžného účtu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V rozsáhlé kauze ovšem figurovalo několik bílých koní, kteří na odcizené doklady a nově zřizované účty požádali o udělení půjček. Uhradili však jen několik splátek a samotnou půjčku poslali dle instrukcí dále," uvedl mluvčí.

Za částí 44 podvodů je podle policie člověk z Teplicka, kterého kriminalisté vypátrali a obvinili z úvěrového podvodu. Pachateli v tomto případě hrozí až pět let vězení.

Vyšetřování se podle policie chýlí ke konci i v druhé části případu. Tady stojí policisté těsně před obviněním druhé osoby, jméno podezřelého je policii už známé.

„Jedná se o organizovanou skupinu působící ve Středočeském kraji, která založila řádově stovky účtů," dodal mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme