Brněnské Tyflocentrum zřídilo první čtyři chráněná pracovní místa, přibudou i další

Tyflocentrum Brno, které pomáhá nevidomým a slabozrakým, se chce více zaměřit na problematiku zaměstnávání svých klientů. Od února proto zřídilo chráněnou dílnu o čtyřech pracovních místech.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hůlka nevidomého člověka, ilustrační foto

Hůlka nevidomého člověka, ilustrační foto | Foto: stock exchange, Adrian van Leen

Podle ředitelky Tyflocentra Hany Bubeníčkové prošli zaměstnanci chráněné dílny řádným výběrovým řízením.

„Přihlásilo se nám asi deset lidí se zrakovým postižením a my jsme vybrali čtyři. To znamená, že i pro ně to byla zkouška, jak to probíhá na pracovním trhu,“ uvedla ředitelka.

Díky podpoře projektu Nevidomí na trh práce, který právě schválilo a pěti miliony korun podpořilo ministerstvo práce a sociálních věcí, možná brzy přibudou další místa.

Projekt potrvá osmnáct měsíců a zahrnuje jednak rekvalifikace, ale také praktický trénink. Podle ředitelky Tyflocentra může pomoci desítkám dlouhodobě nezaměstnaných klientů.

„Budeme motivovat klienty k tomu, aby se rekvalifikovali, aby u nás zkusili takzvané pracovní místo na zkoušku na tři měsíce a vyzkoušeli si, co to je být zaměstnán. Dokonce v rámci projektu chceme vytvořit dvě nová pracovní místa pro osoby se zrakovým postižením,“ upřesnila Hana Bubeníčková.

Zuzana Kopuletá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme