Brněnský dopravní podnik vypravil na MotoGP autobusy zdarma, bezpečnost v areálu ohlídají i pyrotechnici

V Brně v sobotu pokračují závody motocyklové Velké ceny České republiky MotoGP. Až k Masarykovu okruhu vypravuje dopravní podnik dvě bezplatné autobusové linky. Organizátoři nabádají fanoušky, aby je využívali namísto osobních aut. Autobusy jezdí k okruhu z okolních kempů i z centra Brna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr třídy MotoGP Jorge Lorenzo (Fiat Yamaha Team) při Grand Prix České republiky | Foto: Tomáš Adamec

„Obě tyto linky budou v provozu každý den od 6.30 ráno. Postupně budou posilovány, a budeme reagovat na aktuální poptávku cestujících. Celkově by se na opatření mohlo podílet až 70 vozidel a jsme schopni vypravovat v intervalu 1 až 2 minuty,“ říká Jan Seitl z dopravního podniku.

Na bezpečnost na okruhu pak dohlíží stovky policistů a strážníků. Letos poprvé jsou v areálu nepřetržitě i pyrotechnici. Policisté podle Miloslava Macháta z krajského ředitelství například kontrolují, jestli fanoušci nenosí do areálu zakázané dýmovnice nebo dělbuchy.

„Zaměří se na ty věci, které mají napsané v návštěvním řádu, že jsou zakázané nosit do areálu. Pokud někdo takovou věc u sebe bude mít, tak tam budou připravené kontejnery, kde budou tyto věci odebírat, a pokud nebude chtít věc odevzdat, tak nebude vpuštěn do areálu,“ dodává Machát.

ČRo, Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme