Brněnský Ghettofest přilákal stovky lidí. Například i na 'buchting'

Vyloučená lokalita téměř v centru Brna v sobotu ožila kulturou. Konal se tu multižánrový festival Ghettofest, který lákal návštěvníky na cirkusové představení, divadlo, hudbu a ochutnávku kulinářských specialit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ghettofest v Brně přilákal stovky lidí | Foto: Tereza Kadrnožková

Ve stínu obrovských platanů hráli hudebníci, hned za rohem se konaly prohlídky bývalé brněnské káznice a majorita s menšinou na pár hodin splynuly v jeden dav.

„Co se podařilo o půl sedmé ráno zařídit, tak je instalace nové výzdoby, výlepu historických plakátů do výklenku na káznici. Jsou to lidé, kteří žili v ulici Bratislavská a jejím okolí v předválečných letech a byli deportováni,“ říká organizátor akce Pavel Strašák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na brněnském Ghettofestu natáčela redaktorka Tereza Kadrnožková

Nad jedním ze stánků je velký nápis Buchting. „Buchting je sdílení receptů a příběhů lidí, kteří přijdou na festival Ghettofest,“ upřesňuje autorka projektu Hana Kolářová. „Rozhodli jsme se vybrat peníze na tištěné vydání letošní kuchařky, protože loni to bylo velmi úspěšné, ale vzniklo to jen v online verzi,“ dodává Kolářová.

To Kateřina Šedá pracuje na projektu zmapování lokality Brno-střed. „Snažíme se udělat takový víceletý projekt. Tady chceme udělat jednu kapitolu z připravovaného průvodce. Snažíme se udělat takovou statistiku, kolik lidí a kdo na Ghettofest chodí z této lokality, a fotíme je před mapou, kterou jsme vytvořili,“ říká Šedá.

Ulicemi takzvaného brněnského Bronxu prošly během Ghettofestu stovky lidí. Cílem organizátorů je ukázat vyloučenou lokalitu jako místo, které stojí za návštěvu častěji než jen jednou ročně.

Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme