Brněnští bezdomovci poprvé dostali zbylé jídlo z restaurací

Brněnská radnice dnes odstartovala projekt Jídlo pro bezdomovce. Místní lidé bez domova tak poprvé dostali jídlo, které se neprodalo do druhé hodiny a večer se obvykle vyhazuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec | Foto: Elena Horálková | Zdroj: Český rozhlas

"Dnes byl pilotní začátek a byl jsem zvědav, jak to dopadne. A dopadlo to velmi dobře," řekl v Ozvěnách dne Radiožurnálu náměstek brněnského primátora Daniel Rychnovský.

"Poté, co uzavřely polední menu, jsme autem tyto restaurace objeli. Měli jsme sebou transportní obaly na jídlo a získali jsme třicet obědů, které jsme dovezli do Armády spásy a rozdali bezdomovcům," přiblížil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brněnská radnice dnes odstartovala projekt Jídlo pro bezdomovce. Hostem Ozvěn dne Radiožurnálu byl Daniel Rychnovský, náměstek primátora Brna.

Magistrát Brna podle náměstka původně oslovil zhruba čtyřicet restaurací, zda jsou ochotny věnovat na dobročinný účel jídlo, které jim zbude. Šest z nich projevilo zájem spolupracovat. "Takže teď doufáme, že se přidají další, Ten projekt se chytil a funguje," dodal.

Jídla se vydávala v provozovně Armády spásy, kde je jídelna a bezdomovci dostali jídlo přímo na stůl. "Pokud by se přihlásilo víc restaurací, protože v Brně jich máme takřka 800, tak bychom to distribuovali na více míst - například do Charity či našich magistrátních azylových míst, kde mohou bezdomovci i přenocovat," vysvětlil Rychnovský.

Za naprostou samozřejmost podle svých slov považuje to, že všechny restaurace, které se do projektu zapojily, objede a majitelům osobně poděkuje. "S panem Hoškem, který s touto myšlenou přišel, jsme si už říkali, že bychom mohli vytvořit nějaký systém třeba hvězdiček, který by signalizoval, že konkrétní restaurace v projektu pomáhá," uvedl Daniel Rychnovský, náměstek brněnského primátora.

Katka Brezovská, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme