Brněnští policisté posilují v adventním období hlídky

Brněnští policisté posílí v předvánočním období hlídky v centru města i v nákupních střediscích. Chtějí tak předejít kapesním krádežím. Zloději využívají toho, že se na trzích na náměstích i v obchodech pohybuje velké množství lidí, kteří si v nákupní horečce nehlídají své věci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR

Policie ČR | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Podobné opatření připravili policisté už loni a osvědčilo se. Před zloději letos budou varovat nejen obchody, ale také obecní rozhlasy, upřesňuje Petra Hrazdírová z preventivního oddělení brněnského policejního ředitelství.

„Navázali jsme spolupráci s obchodním řetězcem, který uvítal možnost informovat své zákazníky jak předcházet kapesním krádežím, ale i krádežím z nedbalosti. Řetězec vytiskl upozornění ve formě letáku, který se dostane do každé domácnosti. Rovněž spolupracujeme se starosty, kteří informují o témže, a to pomocí rozhlasu nebo kabelové televize,“ uvedla Hrazdírová pro Radiožurnál.

Vlasta Gajdošíková, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme