Brněnští strážníci mají nové centrální pracoviště kamerového systému

Brněnští strážníci nově dohlížejí na bezpečnost ve městě pomocí tří set kamer. Obraz z nich sledují na modernizovaném pracovišti, které se oficiálně otevřelo dnes v areálu městské firmy Brněnské komunikace. Sjednotilo všechny starší kamerové systémy, a počet zapojených kamer se tak zpětinásobil. Zároveň se k nim připojila i republiková policie, hasiči, záchranáři a některé další instituce, které tak mohou účinněji zasahovat. Vybudování pracoviště přišlo město na 5 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrální pracoviště kamerového systému v Brně | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

Smyslem celého systému není lidi šmírovat. „Myslím, že to je otázka bezpečnosti. Pokud se něco stane, aby se dala vyhodnotit míra zavinění. Může to pomoci i v záchraně lidských životů,“ říká náměstek primátora z hnutí ANO Richard Mrázek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brno má nové centrální pracoviště dohledového kamerového systému. Jak místo vypadá a funguje, zjišťovala Vlasta Gajdošíková

Díky většímu úložišti dat se záznamy z kamer ve vysoké kvalitě budou uchovávat až 12 dnů. Úniku informací se lidé bát nemusí.

„Kamerový systém není vůbec technicky propojený s vnějším světem přes internet, takže by jej nikdo nabourat neměl. Záznamy můžou stahovat pouze někteří zaměstnanci, a to ještě po schválení vedením městské policie,“ ujišťuje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme