Brněnští zastupitelé si schválili program, rozpadlá koalice vládne dál

Brnu dál vládnou zastupitelé z rozpadlé koalice hnutí ANO, Žít Brno, zelených a lidovců. Na dnešním jednání si schválili program, a to i přesto, že většina lidovců hlasovala proti. Jednání nakonec umožnil hlas zastupitele Daniela Rychnovského z KDU-ČSL. Podle něj včerejší odstoupení jeho tří stranických kolegů z rady nesmí ovlivnit fungování města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Brna - detail označení budovy | Foto: Vladan Dokoupil

„Já jsem se stal černou ovcí uvnitř klubu, ale zcela záměrně, protože se domnívám, že je třeba se podívat do budoucnosti a nastartovat takový model spolupráce, který bude funkční a udržitelný,“ vysvětluje lidovecký zastupitel Daniel Rychnovský.

Schválení programu překvapilo primátora Petra Vokřála z hnutí ANO: „Pro nás to bylo také překvapení. Musím říct, že si toho nesmírně vážím, protože je to postoj ke stabilizaci. A to vždy potěší.“

Zástupci stran v posledních týdnech jednají o vzniku nové koalice. Další schůzku mají zítra. Nejčastěji se mluví o možné šestikoalici hnutí ANO, Žít Brno, zelených, lidovců, ČSSD a TOP 09.

Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme