Brno čeká prázdninová výluka v hromadné dopravě. Začíná oprava tramvajových kolejí

Začaly prázdniny a velká česká města čekají výluky v městské dopravě. Ode dneška až do konce prázdnin nebudou tramvaje jezdit přes Mendlovo náměstí v Brně. Místo je jedním z nejvytíženějších uzlů tamní městské hromadné dopravy, který už nutně potřeboval kompletní výměnu kolejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvajové koleje - ilustrační snímek | Foto: Vladan Dokoupil

Celoprázdninová výluka změní trasy téměř poloviny linek. Za komplikace během léta budou ale cestující odměněni lepší propustností uzlu, kudy projede až třináct set souprav denně, slibuje Jan Seitl z Dopravního podniku města Brna.

„Rekonstrukce Mendlova náměstí by měla přinést zrychlení průjezdu, protože budou odstraněna stávající kolizní místa, kde se některé typy tramvají nemohly vzájemně míjet. Vložením kolejové splítky do ulice Křížové bude zrychlen vjezd do uzlu Mendlova náměstí, protože budou moci za sebou projíždět dvě tramvaje současně, což dosud nebylo možné,“ vysvětlil.

O dvouměsíční změně trasy téměř poloviny tramvajových linek byli cestující informováni různými cestami už od poloviny června, během výluky se je dozví přímo na zastávkách a v tramvajích, dodává Jan Seitl (sajtl) z Dopravního podniku města Brna.

„Budeme mít na stanovištích informátory, v prvních dnech výluk budou cestujícím rozdávat letáky tak, aby se mohli v klidu zorientovat, jakou trasu nouzovou mají na prázdninové měsíce zvolit.

Ivan Holas, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme