Brno se po šesti letech dočkalo nových trolejbusů, uvezou více cestujících

Cestující v Brně se mohou od pátku svézt zcela novým trolejbusem z plzeňské Škodovky. Dopravní podnik jich nakoupil 30 za téměř 400 milionů korun, většinu peněz má poskytnout Regionální operační program. Jde o první nové trolejbusy v Brně za posledních šest let, v mezičase se kupovala pouze ojetá vozidla z jiných měst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové krátké nízkopodlažní trolejbusy pro královéhradeckou městskou hromadnou dopravu | Foto: Magdalena Vlčková

První cestující nastupovali na jedné z nejvytíženějších zastávek u bohunické nemocnice.

„Vypadá to pěkně, je to nové. Nemám s tím žádné problémy,“ pochvaloval si jeden z prvních pasažérů.

Právě na trasách linek 25 a 26 budou nové trolejbusy jezdit především, vysvětluje generální ředitel Dopravní podniku Miloš Havránek.

„Tam máme dlouhodobý problém, že při té kapacitě - je to v podstatě páteřní linka - jsme nuceni nasazovat ve špičkách z větší částí dny autobusy. To je prostě špatně,“ uvedl.

Všech 30 nových vozidel má být dodáno nejpozději do konce června. Celkový počet trolejbusů se v podstatě nezmění, bude jich stále asi 150, protože 30 nejstarších nebo nejopotřebovanějších podnik vyřadí. Nové trolejbusy jsou ovšem kloubové a uvezou přibližně 150 lidí, tedy o polovinu více než běžný trolejbus.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme