Brno vytváří nová parkovací místa. Soukromí investoři je ruší kvůli nezájmu řidičů

Čtvrt miliardy korun zaplatí Brno za nové třípodlažní podzemní garáže, které dělníci staví v centru města. Soukromí investoři naproti tomu z oblasti parkování pomalu couvají. Tento týden se například uzavřel nejstarší parkovací dům v Brně. Nízký zájem ze strany řidičů se ani s postupem času nezvýšil. Majitel se proto rozhodl budovu částečně přestavět na kanceláře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový parkovací dům v Mladé Boleslavi zahajuje zkušební provoz | Foto: Jana Huzilová

Uzavřený parkovací dům o 13 patrech na rohu Kounicovy ulice měl mezi řidiči špatnou pověst. „Vjet tam byl problém a vyjet ještě větší,“ shrnul Petr Kubíček, který provozuje nedaleko restauraci.

Malou vytíženost hlásí i ostatní parkovací domy v Brně, soukromé i městské. A právě vedení Brna teď staví nové podzemní garáže za přibližně čtvrt miliardy korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soukromá firma omezuje provoz nejstaršího parkovacího domu v Brně. Město naopak staví podzemní garáže. Podrobnosti zjišťoval Tomáš Jelen

Podle náměstka primátora Richarda Mrázka z hnutí ANO je řidiče potřeba k využívání krytých parkovišť motivovat.

„V zahraničí je běžná praxe, že parkování na povrchu je nepoměrně dražší než to v parkovacích domech. Právě proto, pokud chce člověk parkovat delší časový úsek, tak aby využil ten dům,“ řekl.

V příštích letech by se tak mělo zvýšit parkovné na uličních stáních v centru města. „To je cíl, že bychom chtěli, aby se v historickém jádru automobily měnily ve větších cyklech, aby se z toho nestalo parkoviště,“ dodal Mrázek.

Velké změny přinese také systém rezidentního parkování, který plánuje vedení města zavést v centrální části Brna. Všechno má být připravené ještě před otevřením nejnovější podzemní garáže v roce 2017.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme