Brno získalo sto milionů na opravu hradu Špilberk. Tentokrát peníze vracet nemusí

Brno obdrželo více než stomilionovou dotaci na opravu severní části hradu Špilberk. Měly by tam vzniknout restaurátorské dílny a lapidárium. Informaci potvrdil Radiožurnálu náměstek primátora z hnutí ANO Richard Mrázek. Ten také připomněl, že město už v minulosti peníze dostalo, kvůli průtahům ve výběrovém řízení se je ale rozhodlo vrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

noční Špilberk | Foto: Jakub Hritz

„Věděli jsme, že si můžeme požádat v novém rozpočtovém období. To jsme učinili v loňském roce a dotaci jsme obdrželi. V tuto chvíli máme na kontrole projektovou dokumentaci, takže předpokládáme, že dojde tato dokumentace formální kontrole a vyhlásíme výběrové řízení,“ uvedl k dotaci náměstek brněnského primátora Richard Mrázek z ANO.

Hrad Špilberk přišel kvůli průtahům ve výběrovém řízení o 100 milionů na opravy

Číst článek

Brněnský hrad Špilberk přišel o možnost zrekonstruovat severní část hradu za 106 milionů korun před dvěma lety. Výběrové řízení na zhotovitele se zdrželo o několik měsíců, podmínkou poskytnutí dotace ale bylo prostavět peníze do konce roku 2015. Jeden z účastníků výběrového řízení podal proti soutěži stížnost a řízení se tak zkomplikovalo.

„Tyto stížnosti šly na antimonopolní úřad, došlo k prodloužení lhůty výběrového řízení a prodloužení celkové přípravy stavby,“ vysvětlil tehdy dnes už bývalý mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Nyní se počítá s tím, že rekonstrukce hradu Špilberk začne letos v létě.

Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme